Pory roku

Wpisy

 • piątek, 17 czerwca 2016
 • środa, 16 marca 2016
 • niedziela, 09 sierpnia 2015
 • poniedziałek, 27 lipca 2015
 • środa, 11 marca 2015
 • poniedziałek, 29 grudnia 2014
 • poniedziałek, 01 września 2014
  • Gdy odleciały bociany

   To idzie jesień w modzie...

   Jesień w przyrodzie...

   Jesień w zwiedzaniu - Rudy Raciborskie

   rudyraciborskie_121719Początki zakonu cystersów sięgają roku 1098, kiedy to opat Robert de Molesmens opuścił macierzysty klasztor benedyktynów, w Molesmens i założył w Dijon w Burgundii nowy zakon nawiązujący do pierwotnej, surowej reguły św. Benedykta. Zakon zdobył szybko popularność nie tylko we Francji, ale też i w innych częściach Europy, docierając około 1140 roku do Jędrzejowa. Stamtąd też, w połowie XIII wieku, sprowadzono pierwszych zakonników do Rud. Opactwo, choć położone w granicach diecezji wrocławskiej, powstało jako filia małopolskiego Jędrzejowa. Za fundatora uchodzi książe Władysław III.

   http://ho.novem.pl/SH10Q

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   krzychkizier
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 01 września 2014 21:05
 • sobota, 19 lipca 2014
  • Crash

   Dowody SBU na zestrzelenie samolotu:

   Na 2 minuty przed katastrofą - "leci do was ptaszek"

   Pięknota wyjeżdża:

   Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformowało, że terroryści próbowali wywieźć do Rosji wyrzutnię rakietową Buk, z której najprawdopodobniej został zestrzelony malezyjski samolot. Resort opublikował na swojej stronie internetowej film, na którym widać ciężarówkę z zestawem przeciwlotniczym jadącą w kierunku rosyjskiego obwodu rostowskiego. Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/3510995,ukraina-pieknotka-jest-na-ciagniku-separatysci-rozmawiaja-o-systemie-buk-nagranie-rozmowy,id,t.html

   Pomyłka Separatystów: 

   Separatyści zamierzali zestrzelić samolot ukraińskiej armii, ale trafili w Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych – podają ukraińscy dziennikarze. "W ukraińskim ministerstwie obrony twierdzą, że rosyjska obrona przeciwlotnicza wydała rozkaz zniszczenia ukraińskiego samolotu. W wyniku błędu rakieta trafiła w maszynę cywilną" - napisał na Facebooku redaktor naczelny portalu censor.net Jurij Butusow.

   Ukraińskie media opublikowały wpis dowódcy separatystów Igora Striełkowa, który pochwalił się na rosyjskim portalu społecznościowym "Wkontaktie", że "jego ludzie właśnie zestrzelili samolot". "W regionie Toreza przed chwilą został zestrzelony An-26. Spadł za kopalnią. Uprzedzaliśmy, że nie wolno latać na naszym niebie" - napisał Striełkow, zwany przez separatystów jako Girkin !

   Striełkow ( Girkin ) "Wkontaktie" załączył powyższy filmik. Po kilku godzinach, kiedy Striełkow zorientował się, że to nie An-26, tylko samolot malezyjskich linii lotniczych Boeing 777 ( lot NH17 ) -  wpis został wymazany !

   Minister spraw wewnętrznych Ukrainy przekazał, że wywiad doniósł, iż system tarczy antyrakietowej "Buk" terroryści transportują do Rosji. Dziś grupa Evromaydan powołując się na Igora Strepanova poinformowała, że według niepotwierdzonych doniesień w Rosji zostało wyeliminowanych 8 oficerów GRU, którzy sterowali przeciwlotniczymi rakietami "buk", a pocisk z niego uderzył bezpośrednio w malezyjski samolot Boeing 777.

   Wiemy, że Federacja Rosyjska stara się ukryć swój udział w akcie terrorystycznym na niebie nad Ukrainą – oświadczył szef kontrwywiadu SBU Witalij Najda. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że dokładnie ustaliła, skąd separatyści strzelali do malezyjskiego samolotu. Jako dowód Ukraińcy przestawiają zdjęcie zrobione, jak twierdzą, zaraz po wystrzeleniu rakiety z okolic miejscowości Sniżne kontrolowanej przez separatystów. Wstępne materiały śledztwa wskazują, że rakietę wystrzelono z okolic miejscowości Sniżne, która kontrolowana jest przez terrorystów. Znamy dokładne miejsce wystrzału, ale w interesie śledztwa nie informujemy o tym. Pracujemy nad tym, żeby dotrzeć do tego miejsca i zabezpieczyć dowody, ale trwają tam działania bojowe – powiedział na briefingu prasowym szef kontrwywiadu SBU Witalij Najda. Sniżne znajduje się na zachód od miasta Torez w obwodzie donieckim. Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych spadł na ziemię między tymi dwoma punktami.

   Dziennikarze BBC Panorama dotarli do świadków, którzy widzieli załogę obsługującą wyrzutnię rakiet Buk, z której zestrzelono malezyjskiego boeinga nad wschodnią Ukrainą. Świadkowie twierdzą, że byli to Rosjanie. BBC dotarło do trzech cywilnych świadków, którzy niezależnie od siebie powiedzieli, że na kilka godzin przed zestrzeleniem malezyjskiego boeinga widzieli na terenach kontrolowanych przez separatystów wyrzutnię rakiet Buk.Jeden ze świadków opowiadał, że około godziny 13 30 czasu lokalnego widział w Sniżnem (kilkanaście kilometrów od miejsca katastrofy) przygotowywaną do użycia wyrzutnię. - Widzieliśmy jak jest wyładowywana i, kiedy Buk uruchomił swój silnik, dym wypełnił cały plac miejski - mówił. - Dobrze zdyscyplinowani, inaczej niż rebelianci i nie nosili typowego ukraińskiego umundurowania w kamuflażu, w jakim chodzą żołnierze rządowi i rebelianci. Mieli czysty rosyjski akcent. Wymawiali literę "g" inaczej, niż my - mówił. Inny świadek potwierdził, że żołnierz eskortujący wyrzutnię mówił z moskiewskim akcentem.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   krzychkizier
   Czas publikacji:
   sobota, 19 lipca 2014 05:23
 • czwartek, 19 czerwca 2014
  • Wodospady Iguazu

   120x60_PL

   Iguazu- to rzeka graniczna pomiędzy Brazylią a Argentyną. Obok jest jeszcze Paragwaj, a na trójstyku granic powstało miasto, które po właściwych stronach nazywa się odpowiednio Puerto Iguazu, Foz de Iguazu i Ciudad del Este. Tuż obok rozciąga się park narodowy, którego sercem są wodospady, a tkanką dżungla pełna dzikich zwierząt.

   Iguazu

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   krzychkizier
   Czas publikacji:
   czwartek, 19 czerwca 2014 07:24
 • czwartek, 01 maja 2014
  • Wiosna ( czas majówki )

   Wiosna, to czas majówki...

   Nie mamy samochodu, lecz przecież są tramwaje, więc jedźmy na majówkę w niedzielę razem z majem. Zabiera się wałówkę, herbatę oraz psa, a tutaj się za nami piosenka jeszcze pcha.
   Ref: Na majówkę, na majówkę, razem z mamą, razem z tatą na wędrówkę.
   Tam gdzie łąka, tam gdzie las, gdzie nie było jeszcze nas, na majówkę na wędrówkę.
   Majowy motyl tańczy z biedronką piegowatą, słoneczko tańczy z niebem i mama tańczy z tatą, pies goni własny ogon, a ogon goni psa, w zielone roztańczone piosenkę z nami gra
   Ref: Na majówkę...
   A kiedy słońce mrugnie, że bardzo jest już śpiące powiemy "Do widzenia" motylom i biedronce, weseli i radośni wracamy do M2 i znowu na niedzielę piosenka czeka ta
   Ref. Na majówkę...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   krzychkizier
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 maja 2014 06:30