Pory roku

Wpisy

 • sobota, 19 lipca 2014
  • Crash

   Dowody SBU na zestrzelenie samolotu:

   Na 2 minuty przed katastrofą - "leci do was ptaszek"

   Pięknota wyjeżdża:

   Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformowało, że terroryści próbowali wywieźć do Rosji wyrzutnię rakietową Buk, z której najprawdopodobniej został zestrzelony malezyjski samolot. Resort opublikował na swojej stronie internetowej film, na którym widać ciężarówkę z zestawem przeciwlotniczym jadącą w kierunku rosyjskiego obwodu rostowskiego. Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/3510995,ukraina-pieknotka-jest-na-ciagniku-separatysci-rozmawiaja-o-systemie-buk-nagranie-rozmowy,id,t.html

   Pomyłka Separatystów: 

   Separatyści zamierzali zestrzelić samolot ukraińskiej armii, ale trafili w Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych – podają ukraińscy dziennikarze. "W ukraińskim ministerstwie obrony twierdzą, że rosyjska obrona przeciwlotnicza wydała rozkaz zniszczenia ukraińskiego samolotu. W wyniku błędu rakieta trafiła w maszynę cywilną" - napisał na Facebooku redaktor naczelny portalu censor.net Jurij Butusow.

   Ukraińskie media opublikowały wpis dowódcy separatystów Igora Striełkowa, który pochwalił się na rosyjskim portalu społecznościowym "Wkontaktie", że "jego ludzie właśnie zestrzelili samolot". "W regionie Toreza przed chwilą został zestrzelony An-26. Spadł za kopalnią. Uprzedzaliśmy, że nie wolno latać na naszym niebie" - napisał Striełkow, zwany przez separatystów jako Girkin !

   Striełkow ( Girkin ) "Wkontaktie" załączył powyższy filmik. Po kilku godzinach, kiedy Striełkow zorientował się, że to nie An-26, tylko samolot malezyjskich linii lotniczych Boeing 777 ( lot NH17 ) -  wpis został wymazany !

   Minister spraw wewnętrznych Ukrainy przekazał, że wywiad doniósł, iż system tarczy antyrakietowej "Buk" terroryści transportują do Rosji. Dziś grupa Evromaydan powołując się na Igora Strepanova poinformowała, że według niepotwierdzonych doniesień w Rosji zostało wyeliminowanych 8 oficerów GRU, którzy sterowali przeciwlotniczymi rakietami "buk", a pocisk z niego uderzył bezpośrednio w malezyjski samolot Boeing 777.

   Wiemy, że Federacja Rosyjska stara się ukryć swój udział w akcie terrorystycznym na niebie nad Ukrainą – oświadczył szef kontrwywiadu SBU Witalij Najda. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że dokładnie ustaliła, skąd separatyści strzelali do malezyjskiego samolotu. Jako dowód Ukraińcy przestawiają zdjęcie zrobione, jak twierdzą, zaraz po wystrzeleniu rakiety z okolic miejscowości Sniżne kontrolowanej przez separatystów. Wstępne materiały śledztwa wskazują, że rakietę wystrzelono z okolic miejscowości Sniżne, która kontrolowana jest przez terrorystów. Znamy dokładne miejsce wystrzału, ale w interesie śledztwa nie informujemy o tym. Pracujemy nad tym, żeby dotrzeć do tego miejsca i zabezpieczyć dowody, ale trwają tam działania bojowe – powiedział na briefingu prasowym szef kontrwywiadu SBU Witalij Najda. Sniżne znajduje się na zachód od miasta Torez w obwodzie donieckim. Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych spadł na ziemię między tymi dwoma punktami.

   Dziennikarze BBC Panorama dotarli do świadków, którzy widzieli załogę obsługującą wyrzutnię rakiet Buk, z której zestrzelono malezyjskiego boeinga nad wschodnią Ukrainą. Świadkowie twierdzą, że byli to Rosjanie. BBC dotarło do trzech cywilnych świadków, którzy niezależnie od siebie powiedzieli, że na kilka godzin przed zestrzeleniem malezyjskiego boeinga widzieli na terenach kontrolowanych przez separatystów wyrzutnię rakiet Buk.Jeden ze świadków opowiadał, że około godziny 13 30 czasu lokalnego widział w Sniżnem (kilkanaście kilometrów od miejsca katastrofy) przygotowywaną do użycia wyrzutnię. - Widzieliśmy jak jest wyładowywana i, kiedy Buk uruchomił swój silnik, dym wypełnił cały plac miejski - mówił. - Dobrze zdyscyplinowani, inaczej niż rebelianci i nie nosili typowego ukraińskiego umundurowania w kamuflażu, w jakim chodzą żołnierze rządowi i rebelianci. Mieli czysty rosyjski akcent. Wymawiali literę "g" inaczej, niż my - mówił. Inny świadek potwierdził, że żołnierz eskortujący wyrzutnię mówił z moskiewskim akcentem.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   krzychkizier
   Czas publikacji:
   sobota, 19 lipca 2014 05:23